EUR: 387.87 Ft USD: 357.68 Ft
ENSZ migrációs paktum

ENSZ MIGRÁCIÓS PAKTUM

Kritikák a jelentés minőségére, teljességére vonatkozóan általánosságban. Az ENSZ migrációs paktum magyarra fordított kivonata.

 

Fotó: AFP/ Europress Fotóügynökség

KRITIKÁK
Kritikák a paktum minőségére, teljességére vonatkozóan általánosságban
ELŐSZÓ
.


Teljes
000_so4ph

Az ENSZ Globális migrációs csomagjából ki kell lépni

Fotó: AFP/ Europress Fotóügynükség

Nem kötelező a 7. pont szerint, elismeri az államok szuverenitását

A tervezet 7. pontjáról kérdezte a tárcavezetőt, ami szerint a megállapodás jogilag nem kötelező érvényű, és a tagállamok által egyeztetett és elfogadott, a menekültek és migránsok kezelésmódjáról szóló New York-i deklaráció kötelezettségvállalásaira épít, az államok szuverenitását fenntartva, és elismerve, hogy egyetlen állam sem képest egyedül kezelni a migrációt. 


Kötelező a csomag

2018 júliusáig arról volt szó, hogy az ENSZ migrációs csomagja nem kötelező érvényű, de ez már nem igaz.

VÍZIÓ
ENSZ Globális migrációs csomag VÍZIÓ:
1) Ez a Globális Megállapodás közös elkötelezettségünket fejezi ki a nemzetközi migrációval kapcsolatos együttműködés javításában.
2) A migráció a történelem során az emberi tapasztalatok részévé vált, és elismerjük, hogy ez a globalizált világban a jólét, az innováció és a fenntartható fejlődés forrása lehet.
3) A világ több mint negyedmilliárd migránsának többsége ma utazik, él és dolgozik biztonságos, rendezett és szabályos módon. A migráció viszont tagadhatatlanul érinti országainkat nagyon eltérő és néha kiszámíthatatlan módon.
KÖZÖS LÁTÁSMÓD
ENSZ Globális migrációs csomag KÖZÖS LÁTÁSMÓD:
A migráció a globalizált világunk meghatározó eleme, mely összeköti a társadalmakat a régiókon belül-között, így származási, tranzit és célországokká lettünk. Felismertük, hogy folyamatos nemzetközi erőfeszítésre van szükség a migráció elemzésére. Több és jobb minőségű adatot kell egymás között megosztanunk. Biztosítani kell, hogy a jelenlegi és a potenciális migránsok teljes körű tájékoztatást kapnak lehetőségeiről, jogaikról és kötelezettségeikről, miközben minden állampolgárunknak objektív és egyértelmű információhoz kell jutnia az előnyök és kihívások terén félrevezető mesék helyett.
EGYSÉGES SZÁNDÉK
ENSZ Globális migrációs csomag EGYSÉGES SZÁNDÉK:
Nemzetközi megközelítés problámák kezelésére, előnyök optimalizálására. Ne legyen migráció megélhetési probléma miatt, ha már van legyenek tiszteletben tartva az emberi jogok, céloszárgok aggodalmaival foglalkozzon, a beengedett migránsoknak segítenék a hasznosulását.
Átfogó megközelítés szükséges, melyre egyedül az államok nem képesek, hogy a migráció előnyeit optimalizáljuk, a kockázatokat és kihívásokra pedig megoldásokat találjunk az egyének és a kapcsolódó közösségek számára. Tiszteletben tartjuk közös felelősségünket egymásnak, mint az Egyesült Nemzetek Szervezetének tagállamai, hogy foglalkozzunk egymásnak a migrációval kapcsolatos igényeivel és aggodalmaival, valamint átfogó felelősséggel védjük a migránsok emberi jogait, és támogassuk biztonságunkat és jólétünket. Céljai:
1) Hátrányos mozgatórugók és strukturális tényezők enyhítése, amelyek megakadályozzák az embereket a származási országukban a fenntartható megélhetés megteremtésében és fenntartásában, és arra kényszerítsék őket, hogy máshol kereshessenek jövőt
2) Csökkentse a migránsok különböző fázisaiban rejlő kockázatokat és sebezhetőségeket az emberi jogainak tiszteletben tartásával, védelmével és teljesítésével, gondozásával és segítségével
3 Foglalkozzon a közösségek legitim aggodalmaival a migrációval és azok társadalmainak demográfiai, gazdasági, társadalmi és környezeti változásaiban
4) Kedvező feltételeket teremtsen, amelyek lehetővé teszik valamennyi migráns számára, hogy gazdagítsák társadalmainkat emberi, gazdasági és társadalmi kapacitásain keresztül, és így elősegítsék hozzájárulásaikat a fenntartható fejlődéshez globális szinten.


Teljes
000_so4ph

Az ENSZ Globális migrációs csomagjából ki kell lépni

Fotó: AFP/ Europress Fotóügynökség

Általánosan előnyöket és hátrányokat is ír az ENSZ csomag a migrációról.

Az ENSZ Globális Migrációs csomag "Közös Felelősség" szekciója kockázatokat és kihívásokat is említ, nem csak előnyöket, jó tendenciát. Továbbá hátrányos mozgatórugónak illetve strukturális tényezőnek az olyan hatásokat, melynek következtében az emberek a származási országukban nem tudnak megélni és  aminek a következtében útnak indulnak.


A javaslat általános megközelítése szerint a migráció megkérdőjelezhetetlenül jó tendencia

IRÁNYELVEK
ENSZ Globális migrációs csomag IRÁNYELVEK:
A migráció jól működik, ha jól informált, tervezett és konszezusos módon zajlik. Lehetővé kell tennünk, hogy az emberek biztonságban és méltóságban maradjanak a saját országukban. Az emberéletet mentenünk kell, a migránsokat a fenyegetéstől távol kell tartani. Ki kell emelnünk a migránsokat, hogy társadalmaink teljes tagjává válhassunk, kiemeljük hozzájárulásukat, és támogassuk a befogadást és a társadalmi kohéziót. Nagyobb kiszámíthatóságot és biztonságot kell teremteni az államoknak, a közösségeknek és a migránsoknak egyaránt. Ennek elérése érdekében elkötelezzük magunkat a biztonságos, szabályos és rendszeres migráció elősegítésére és biztosítására mindenki javára:
1) Emberközpontúság
2) Nemzetközi együttműködés: jogilag nem kötelező erejű dokumentum - konszenzusra törekvő, hiteles, közös felelősség, közös bevezetés. Állami szinten hatékonyan nem lehet kezelni a migrációt a nemzetközisége miatt.
3) Nemzeti szuverenitás: államok szuverén joghatóságot gyakorolnak a nemzeti migrációs politika tekintetében: kit engednek be, kik lakhatnak és dolgozhatnak az országban.
4) Jogállamiság: nemzetközi joggal összhangban
5) Fenntartható fejlődés szempontjából releváns folyamat a migráció a származási, tanzit és célországoknak
6) Emberi jogok tiszteletbentartása
7) Gender szempontú megközelítés a védelemnél
8) Gyermekérzékenység
9) Többrétű politikai eszközök szükségesek: egy kormányzati szakpolitika nem képes megoldani
10) Teljes társadalmi megközelítés: migránsok, diaszpórák, helyi közösségek, NGO-k, akadémiák, magánszektor, parlamenti képviselők, szakszervezetek, nemzetközi emberjogi szervezetek, média, egyéb releváns migrációs folyamatokban szereplő résztvevő.


Teljes
000_so4ph

Az ENSZ Globális migrációs csomagjából ki kell lépni

Fotó: AFP/ Europress Fotóügynökség

Az ENSZ csomag 13. pontban található 3) vezér-elve a nemzeti szuverenitás

Az ENSZ csomag 13. pontban található 3) vezér-elve a nemzeti szuverenitás: "A globális paktum ismételten megerősíti az államok szuverén jogát hogy meghatározza saját bevándorláspolitikáját"


Nemzeti hatáskör a kérdés, nem az ENSZ-é

Nemzeti hatáskörben kell hagyni annak eldöntését, hogy a munkaerőpiaci és demográfiai kihívásokra milyen megoldást talál egy ország, nem lehet senkire nyomást helyezni, hogy csak a migráció a megoldás.

1.
ENSZ Globális migrációs csomag 1. cél (kivonat):
Pontos adatgyűjtés, mely alapja a bizonyíték alapú politkának. Pontos és részletes (nem, kor, migrációs státusz) adatok gyűjtése és használata tényalapú politikai intézkedések meghozatalához, nyilvános diskurzushoz. Migráció mérése, trendek, kiváltó okok mérése és feldolgozása nemzetközileg összehangolt adatbázisban. A bevándorlás általános gazdasági, társadalmi és politikai előnyei és kihívásai a származási, tranzit és célországoknál. Népszámlálásnál migrációs adatgyűjtés (származási ország, érkezési dátum, bevándorlás oka, jelenlegi társadalmi-gazdasági integráció foka). Országspecifikus migrációs profilok fejlesztése: munkaerőhiány, rendelkezésre álló kézségek és kereslet, gazdasági és társadalmi hatása a migrációnak, egészségügyi, oktatási, élet és munkakörülmények, bérezés, migránsok és a fogadó közösség igényei.
2.
ENSZ Globális migrációs csomag 2. cél (kivonat):
Csökkenteni kell a negatív mozgatórugókat és strukturális tényezőket melyek következtében az emberek elhagyják származási országukat. Cél a kedvező politikai-gazdasági-társadalmi és környezeti feltételteremtés és hogy az emberek saját országukban békés, termelékeny és fenntartható életet éljenek, a kétségbeesés és a romló környezet miatt ne keressenek máshol megélhetést. Pl. szegénység csökkentése, katasztrófák kockázatainak csökentése, éghajlatváltozás hatásainak gyengítése, konfliktusmegelőzés és megoldás, elszámoltatható intézmények, amelyek biztosítják az igazságszolgáltatáshoz való hozzáférést és az emberi jogok védelmét mindenkinek. Természeti csapás, klímaváltozás, konfliktus esetén akciótervekben részvétel. Regionális megoldások.
3.
ENSZ Globális migrációs csomag 3. cél (kivonat):
Mingránsspecifikus információnyújtás államoknak, migránsoknak a migráció minden fázisában.
A) Honlap: migrációs lehetőségek, leendő és visszatérő migránsoknak, országspecifikus jog és egyezmények, visa feltételek, jelentkezési dokumentumok, szükséges szakmai háttér, tanulmányi lehetőségek, munkalehetőség, életkürülmények és költségek.
B) Közös nemzetközi adatbázis a bevándorlási tendenciákról, embercsempészetről.
C) A migrációs útvonalakon információsközpontok felállítása: gyermek és nemi szempontú támogatás, lehetőség a származási ország konzuljaival való kommunikációra, tájékoztatás az emberi jogokról, nemzetközi védelemről, menekültügyi eljárásokról, a szabályos migrációs útvonalakról, lehetőségekről, önkéntes visszatérésről, mindezt olyan nyelven amit a migráns megért.
D) A már megérkezett migránsoknak információ a jogaikról, kötelezettségeikről (mint a helyi törvényeknek való megfelelés), lakhatási engedély, munka, hatósági regisztrációs folyamat, igazságszolgáltatáshoz való hozzáférés (emberi jogsértések, alapszolgáltatásokhoz való jogok).
E) Vészhelyzeti helyi adatbázisok, információközpontok kialakítása
F) A származási országoknál az indulások előtt tréningek tartása a helyi önkormányzatokkal/cégekkel/egyéb szervezetekkel együttműködve az illegális migráció nehézségeiről, veszélyeiről.
4.
ENSZ Globális migrációs csomag 4. cél (kivonat):
Migránsok igazolvánnyal való ellátása, emberi jogok biztosítása státusztól függetlenül.
Azonosításhoz szükséges regisztráció (biometrikus), dokumentumok biztosítása bevándorlók részére minden migrációs szakaszban a sebezhetőség csökkentésére, mely biztosítja az alapvető emberi jogaik védelmét illetve az államokat hogy megállapítsák nemzetiségüket. Nem függővé tenni az alapvető emberi jogok biztosítását a migrációs központokban attól, hogy valakinek bizonyítani kelljen a nemzetiségét. Igazolvány biztosítása minden embernek a nemztiségtől, etnikumtól, migrációs státuszától vagy bármilyen más szemponttól függetlenül hogy szolgáltatásokat tudjon igénybevenni, üzleti tevékenységet folytathasson és részt vegyen a közösségi életben.
5.
ENSZ Globális migrációs csomag 5. cél (kivonat):
Rendszeres-szokásos migrációnál csatornák biztosítása és rugalmasság.
A szabályos migrációval kapcsolatos lehetőségeket és útvonalakat oly módon alkalmazzuk, amely tükrözi demográfiai és globális munkaerő-piaci realitásokat, optimalizálja az oktatási lehetőségeket, újraegyesíti a családokat, és megkönnyíti a védelemhez való hozzáférést vészhelyzetekben. Nemzetközi munkaerőmobilitási egyezmény. Könnyen konvertálható visa rendszerek: állandó/ideiglenes/többszöri belépéses/diák/üzleti/befektetői. Együttműködő, munkát vállalókkal gyorsított visa folyamat. Idegilenes vagy állandó védelmi és befogadási rendszerek előkészítése (humanitárius visa, ideiglenes munkavállalói igazolvány, oktatás) a hazájukat környezetvédelmi katasztrófa, életveszély miatt elhagyni kényszerülő menekültekre. Családegyesítés. Munkáltatókkal kapcsolattartás a hiányszakmák betöltéséhez.
6.
ENSZ Globális migrációs csomag 6. cél (kivonat):
Tisztességes munkaerőfelvétel támogatása, cél a kizsákmányolás, visszaélések megakadályozása (fejvadászcégek ellenőrzése, büntethetősége), maximializálni a társadalmi-gazdasági hatását az embereknek mind a cél és anyaországban. Nemzetközi munkaerőmobilitáshoz kapcsolódó egyezmények alkalmazása. A munkaszerződések olyan nyelven készüljenek, amit megért az aláíró, ismertessék a szabályozást a nemzetközi munkavállalással, jogokról, kötelezettségekről, panasz és jogorvoslati hozzáférés biztosítása. Ezeket munkaügyi ellenőrök ellenőrizzék. A munkaügyi vízumok egy munkáltatóhoz kötésének megszüntetése. Útlevelek/munkaszerződések munkáltatónál való kizárólagos tárolásának tilalma. Migránsoknak is biztosítani a céges juttatásokat, melyek megilletik a többi munkavállalót.Férfi és női kizsákmányolás megelőzése, gender specifikus intézkedések
7.
ENSZ Globális migrációs csomag 7. cél (kivonat):
A Global Migration Group alapelveinek megvalósításának a támogatása. Kíséret nélküli és elválasztott gyerekek azonosítása, besorolása, ellátása és családegyesítése; egészségügyi, oktatási jogosultsághoz való hozzájuttatása, jogi segítség, gondnok kivnevezése. A migránsoknak biztosítani kell független jogi segítséget a tárgyalások során, megakadályozva a dikszkriminációt. Olyan kiszámítható migrációs politikák kidolgozása, amelyek megakadályozzák a bevándorlók illegális helyzetbe lépését a rendeltetési ország jogi és gyakorlati akadályai miatt, a státusz és a kapcsolódó sebezhetőségek bizonytalanságának csökkentése érdekében, többek között a bevándorlási végrehajtás és a közszolgáltatások közötti tűzfalak létrehozásával, együttműködés a helyi hatóságokkal.
8.
ENSZ Globális migrációs csomag 8. cél (kivonat):
Életmentés, kutatási és mentési műveletek. Folyamatok és egyezmények kidolgozása, hogy a határoknál kevesebb legyen a visszaküldés, a segítségnyújtás ne bűntényként legyen kezelve. |A jelenlegi migráns politika felülvizsgálata, hogy ne ösztönözze a migránsokat az illegális útvonalak igénybevételére. Kapcsolattartás elősegítése a családtagokkal a migrációs útvonalakon, fogvatartási helyeken, különösen gyermekeknek. Határokon átnyúló koordinációs csatornák létrehozása és kapcsolattartó pontok kijelölése:
1) a hiányzó migránsokat kereső családok számára, amelyek révén a családok folyamatosan tájékozottak lehetnek a keresés állapotáról, a nemzetközi adatvédelmi előírások tiszteletben tartása mellett.
2) a holttestekről adatgyűjtés, tájékoztatás szervezése a családoknak.
9.
ENSZ Globális migrációs csomag 9. cél (kivonat):
Embercsempészet visszaszorítása nemzetközi szinten, a csempészett migránsok ne bűnözőként legyenek kezelve, jogi segítséget kapjanak, viszont a csempészhálózatok legyenek büntetve. UNTOC által benyújtott protokol aláírása/megfeleltetése az embercsempészek ellen. Csempészhálózatok elleni nemzetközi adatgyűjtés-megosztás, csempészáldozatok azonosítása, segítségnyújtás. A nemzeti törvényhozásnak mint adminiszratív/közigazgatási szabálysértésnek, nem bűnténynek kell az illegális határátlépést tekintenie. Embercsempészet és emberkereskedelem megkülönböztetése a bevándorláspolitikákban, helyes fogalommeghatározások, különböző válaszok ezen kategóriákra.
10.
ENSZ Globális migrációs csomag 10. cél (kivonat):
Emberkereskedelmi hálózatok büntetlenségének megszüntetése, ennek beépítése a nemzeti jogrendszerbe. UNTOC által benyújtott protokol aláírása/megfeleltetése az emberkereskedelem ellen, különösen nők és gyerekek ellen. Emberkereskedő hálózatok elleni nemzetközi adatgyűjtés-megosztás. Intézkedések, amelyek kifejezetten foglalkoznak a nők, a férfiak, a lányok és a fiúk migrációs státuszától függetlenül felmerülő sérülékenységeivel, amelyek az emberkereskedelem és a rabszolgaság mai formáinak áldozatává váltak vagy veszélyeztetetté válnak, fókuszálva a megelőzésre, az azonosításra, a védelemre és segítségnyújtásra.
Embercsempészet és emberkereskedelem megkülönböztetése a bevándorláspolitikákban, helyes fogalommeghatározások, különböző válaszok ezen kategóriákra.
Emberkereskedők áldozatainak dekriminalizálása, jogi védelem biztosítása annak feltétele nélkül is hogy az embercsempészek ellen együttműködjön a hatóságokkal. Jogi támogatás, ideiglenes vagy állandó ltelepedési engedély, munkavállalási engedély adása annak érdekében, hogy jogorvoslatot kapjon illetve kártérítést.
11.
ENSZ Globális migrációs csomag 11. cél (kivonat):
Egységes határvédelem, biztonság, a legális migrációnak megkönnyítve a határátlépést, emberi jogok tiszteletben tartásával, migrációs státusztól függetlenül. OHCHR irányelvek (emberi jogok a nemzetközi határoknál) bevezetésének támogatása. Hatékony határmenedzsment: jól működő határátlépési folyamatok, érkezők újraátvizsgállása, érkező utasok előzetes lejelentése, modern technológiák alkalmazása. Úti okmányok hamisítása elleni harc. Egyéni értékelések határátkelésnél, megfelelve az emberi jogi előírásoknak. Határmenti mentési akciókhoz eszközök biztosítása, az államok együttműködéséhez. Gyermekvédelem elérhetősége a határokon.
12.
ENSZ Globális migrációs csomag 12. cél (kivonat):
Nemzetközi erőfeszítések támogatása vegyes (politikai menekült/menekült - pl természeti katasztrófa/migráns) mozgások esetén, mint pl. az UNHCR menekültügyi kapacitással foglalkozó csoportja, akik növelhetik a hatkényságot a besorolásokban (lásd fenti 3 példa). Emberi jogok alapú tréningek tartása a menedékkérők első kapcsolatát jelentő hivatalnokoknak (hatékonyabb besorolás, egységesítés, tanácsadásnyújtás az emberkereskedelem áldozatainak), gender alapú egységesített mechanizmusok létrehozása együttműködve a helyi hatóságokkal, emberi jogok szervezeteivel, nemzetközi szervezetekkel, NGO-kkal. Gyermekvédelem. A menedékjogok részletei kommunikálva legyenek a menekültek felé menekültstátusztól függetlenül.
13.
ENSZ Globális migrációs csomag 13. cél (kivonat):
A migrációs fogva tartást csak végső megoldás, alternatív megoldások alkalmazása. Fogva tartott menedékkérők esetén tájékoztatás a kommunikációs, jogi képviselőhöz, konzuli és diplomata képviseltekhez való jogról. A fogvatartás negatív és potenciálisan tartós hatásainak csökkentése a migránsok jólétére, mentális egészségre, biztosítva, hogy a lehető legrövidebb idő alatt, büntetőjogi szempontból elkülönüljenek a bűnözőktől, és hogy minimálisan hozzáférjenek az élelmiszerhez, az egészségügyi ellátáshoz és megfelelő szállást biztosítsanak. Gyermekeknél oktatáshoz való hozzáférés is, együttmaradás a családtagokkal.
14.
ENSZ Globális migrációs csomag 14. cél (kivonat):
Konzuli védelem. Olyan technikai segítségnyújtási program létrehozása, amely az Államok Vezette Globális Konzuli Fórummal együttműködve segítséget nyújt az államoknak a konzuli kapacitások kiépítéséhez annak érdekében hogy beazonosítsák a bűncselekmény áldozatává váló migránsokat.
Továbbá segítségnyújtás a konzuli tisztek képzéséhez, együttműködéséhez, kapacitáshiány esetén koznulok biztosításához. Konzulok bevonása a migrációs politika kialakításához. Konzuli azonosító okmányok bevezetése, mely lehetővé teszi a bankszámlanyitást migránsok számára.
15.
ENSZ Globális migrációs csomag 15. cél (kivonat):
Alap egészségügyi ellátás, oktatás, lakhatás, szociális védelem a migránsoknak státusztól függetlenül, ehhez kapacitások növelése. WHO irányelveinek előmozdítása a migránsok egészségügyi helyzetére vonatkozóan. Hátrányos megkülönböztetés megtiltása a törvényekben (faj, szín, származás, nemzeti vagy etnikai származás). Független intézmények felállítása a panaszok nyomonkövetésére: ha nem kapják meg a migránsok az alapellátásokat. Migránsok egyablakos ügyintézési tájékoztatása a szolgáltatásokról, a szolgáltatók felkészítése a kulturális különbségekre.


Teljes
d_mti20190923027

Nem jár az adófizető állampolgárokéval azonos egészségügyi szolgáltatás az illegális migánsoknak

MTI fotó

New York, 2019. szeptember 23.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j) felszólal az Egyetemes Egészségügyi Ellátással (UHC) foglalkozó magas szintű plenáris ülésen az ENSZ székházban, New Yorkban 2019. szeptember 23-án. Mellette Bogyay Katalin ENSZ-nagykövet (b2) és Paczolay Máté sajtófőnök (b).

MTI/KKM/Burger Zsolt

Témák, ahol még megjelenik:
Nincs ellenérv

Hátrányos megkülönöztetés lenne az adófizető állampolgárokkal szemben

Ez azt jelenti, hogy ugyanaz az ellátás járna egy illegális migránsnak, mint egy olyan embernek, aki évtizedeken keresztül tisztességesen dolgozik, és fizeti az adót az adott országban.




Teljes
000_so4ph

Az ENSZ Globális migrációs csomagjából ki kell lépni

Fotó: AFP/ Europress Fotóügynökség

Csak alap emberi jogokat biztosítana, mint egészségügyi, lakhatási, oktatási, szociális  juttatásokat.

Az ENSZ migrációs csomagjának 4. célja szerint nem tenné függővé az alapvető emberi jogok biztosítását a migrációs központokban attól, hogy valakinek bizonyítani kelljen a nemzetiségét.Továbbbá alap szociális szolgáltatásokat ír a 15. cél: egészségügyi ellátás, gyermekeknek oktatás, lakhatás és szociális védelem van említve, és nem "mindenfajta szolgáltatás".


Az ENSZ migrációs javaslata szerint minden migráns kapjon meg mindenfajta szolgáltatást.

Az ENSZ migrációs javaslata szerint minden migráns kapjon meg mindenfajta szolgáltatást, miután elhagyja az otthonát, függetlenül attól, hogy melyik tranzitországban van, vagy éppen melyik célországot választotta ki magának.


16.
ENSZ Globális migrációs csomag 16. cél (kivonat):
A bevándorlók és a társadalmak számára a teljes befogadás és a társadalmi kohézió megvalósítása. A társadalmi egyenlőtlenségek minimalizálása, a teljesen integrált bevándorlók jobban hozzárjárulnak a jóléthez. Migráns Integrációs Index támogatása. Migránsok kulturájának megismerése és támogatása, befogadó ország kulturájának megismertetése a migránsokkal, érzékenység támogatása a sokszínűség értékére ezáltal kohézió elősegítése. Indulás előtti programok bevezetése (nyelvi képzés, célország szociális normái, szokásai, jogokról, kötelezettségekről). Rövid, középtávú és hosszú távú célok kidolgozása a migránsok társadalmi beilleszkedésének felgyorsítására: munkaerő-piaci integráció, családegyesítés, oktatás, politikai részvétel, diszkrimináció mentes környezet, egészségügyi támogatás. Migránsok támogatása munkához jutáshoz, amiben képzettek/tapasztaltak. Közösségi központok, kulturák közötti párbeszéd, mentori és szponzori programok. Támogatni a multikulturális tevékenységeket sport, zene, művészet, kulináris fesztiválok és egyéb társadalmi események révén, amelyek elősegítik a migráns kultúrák és a célközösségek jobb megértését és elismerését. Magasarányú migránsgyermeket oktató iskoláknál integrációs programok.
17.
ENSZ Globális migrációs csomag 17. cél (kivonat):
Elítélendő a rasszizmus, faji megkülönböztetés, idegengyűlölet, intolerancia más nemzetek, vallások vagy hitekkel szemben a nemzetközi emberi jogok törvényeinek megfelelően. Nyílt és tényalapú nyilvános diskurzus: realisztikus és konstruktív kép a migrációról. Gyűlöletbűncselekmények, erőszakosságot szülő gyűlöletbeszéd tövényi büntetése, forrásmegvonás az ezt támogató médiafelületektől. Független, objektív és minőségi médiafelületek támogatása. Mechanizmusok felállítása a faji, vallási alapú profilozás ellen, beazonosítására (a rendőrség azt ítéli meg gyanúsnak, aki migránsnak néz ki külsőleg, nem valós tulajdonságok, viselkedés alapján). Migránsok panaszkezelési rendszerhez való hozzáférésének biztosítása mely által az állam menedékkérőkhöz fűződő viszonya ellenőrzésre kerül. A bevándorlók, a vallási és közösségi vezetők, tanárok, valamint a helyi szintű szolgáltatók felhatalmazása az intolerancia, a rasszizmus, az idegengyűlölet és a migránsok és a diaszpórák diszkriminációjának felderítésére, megelőzésére és segítségnyújtására a kölcsönös tisztelet előmozdítása érdekében.
18.
ENSZ Globális migrációs csomag 18. cél (kivonat):
Migránsok készségeibe befektetés, kompetenciák elismerése. Globális szabványok a képesítésekre, sztenderd bizonyítvány/dokumentumok, szabványos értékelési paraméterek, hatékony készségekre vonatkozó profilozási eszközrendszer biztosítása, nemzeti nyilvántartások készítése a hatkékony elismerési eljárások érdekében. Olyan országok közötti globális készségfejlesztési partnerségek létrehozása, amelyek növelik a képzési kapacitást, és elősegítik a származási országokban a leendő migránsok készségfejlesztését azzal a céllal, hogy előkészítsék a célországok munkaerőpiacaira a jövőbeni migránsokat, újoncokat. Genderspecifikus diákcsereprogramok, ösztöndíjak, szakmai csereprogramok, gyakornoki-szakmai gyakorlatok elvégzése után ideiglenes vagy állandó munkavállalás. A jövőbeni migránsokat tájékoztatni arról, hogy az általuk megszerzett képesítéseket hogyan tudják a leghatékonyabban érvényesíteni a célorszgában.
19.
ENSZ Globális migrációs csomag 19. cél (kivonat):
Feltételek megteremtése ahhoz, hogy a migránsok hozzárjáruljanak a fenntartható fejlődéshez. sustainabledevelopment.un.org támogatása. A bevándorlás hatékony integrálása a fejlesztési tervekbe, ágazati politikákba regionális, nemzeti és helyi szinten. Befektetni a kutatásokba, mely kimutatja a nem pénzügyi előnyeit a migrációnak az anya és célországban: tudásátadás, politikai részvétel, kultúrális értékek cseréje. Globális mutatók kidolgozása. Migrációs vállalkozások támogatására pénzügyi eszközök kifejlesztése. A bevándorlók politikai részvételének és bevonásának lehetővé tétele a származási országukban, beleértve a béke és a megbékélési folyamatokat, a választásokon és a politikai reformokon, a külföldi állampolgárok szavazati rendszereinek létrehozásával és a parlamenti képviselettel. Tudásátadás segítése a származási országokban, rugalmas belépési és kilépési módok létrehozásával, kettős állampolgárság.
20.
ENSZ Globális migrációs csomag 20. cél (kivonat):
Útmutató kidolgozása a bevándorló pénzátutalások tranzakciós költségeinek 3% alá csökkentésére, valamint a meglévő kötelezettségvállalásoknak megfelelően 2030-ig 5% -kal magasabb költségtérítési folyosók kiküszöbölésére. Ehhez kapcsolódóan az "International Day of Family Remittances" és Global Forum on Remittances szervezetek támogatása. Átutalási infrastruktúra kialakítása a migrációs folyosóknál, a tiltott pénzmozgások elleni harc ne gátolja a migrációhoz kapcsolódó utalások teljesítését. Innovatív technológiai megoldások utalásokra, biztosnság fokozása, költségek csökkentése. Utalási módok összehasonlítását bemutató honlap.
21.
ENSZ Globális migrációs csomag 21. cél (kivonat):
Emberi jogközpontú visszatérés, visszafogadás a származási országba, kollektiv kiutasítás tilalma, a visszailleszkedés a származási országokban fenntartható legyen. Nemzetközi keretmegállapodások. Utiokmányok kiállítása visszatéréshez, konzuli támogatás. Reintegrációs programok. Kiutasítás esetén egyedi mérlegelés, illetve garanciák beszerzése, hogy a kiutasítás miatt kínzásnak vagy veszélynek lesz-e kitéve a migráns, ami miatt mégsem kellene kiutasítani. Utólagos felügyeleti mechanizmusok a visszatérés fenntarthatóságával kapcsolatosan. A gyerekek mellé kísérőket biztosítani addig, ameddig nem bizonyosodik be, hogy a származási országban megfelelően előkészülten várják. Információnyújtás a visszatelepülés megkezdésekor illetve érkezéskor a jogi, szociális és pénzügyi támogatásokról, ezekhez egyenlő hozzáférés biztosítása.
22.
ENSZ Globális migrációs csomag 22. cél (kivonat):
Társadalombiztosítási (egészségügy + nyugdíj) jogosultságok hordozhatósága a migráció alatt. ILO ajánlás 202 "Social Protection Floors".
#Menekült#Migráció#ENSZ#Fidesz#Szijjártó_Péter#Menekültek#Migráns#Sargentini_jelentés#Ellenvélemény_2016#Kitoloncolás#Ellenvélemény_2018#concernedblog#Határzár#Kerítés#Válsághelyzet#Fidesz_politika#Judith_Sargentini#Bántalmazás#Fogvatartás#LMBTQ#Elzárás#Tranzitzóna#Biztonság#Jogok#Munkaerőpiac#Fidesz_politikai_érv#Beruházások#Bérek#Hatékonyság#Automatizáció#Állami_megrendelések#EUs_megrendelések#Alapjogok#Korrupció#Orbán_Viktor#Párbeszéd#Letelepedési_kötvény#Transparency_International#Letelepedési#Finanszírozás#MVM#KPMG#CÖF#Balkáni_útvonal#Németh_Szilárd#Célország#Olaszország#Embercsempész#Ausztrália#Európai_Egyesült_Államok#Kultura#Jogállamiság#Ellenvélemény_2019#NGOk#Terrorizmus#ENSZ_Menekültügyi_Főbiztosa#Velencei_Bizottság#Alkotmány#Hatalmi_ágak_szétválasztása#OBA#Szájer_József#NAV#Ombudszmanrendszer#Költségvetési_Tanács#Alkotmánybíróság#Actio_popularis#Gulyás_Gergely#LMP#Bírák_összetétele#Schiffer_András#Legfőbb_ügyész#Választás_2018#Kampány#Roma##Kúria#STOP_plakát#Kampányfinanszírozás#Választókerületek#Választási_törvény#Hamisított_aláírások#Nemzeti_konzultáció_2017#Nemzeti_konzultációk#Rezsicsökkentés#Európa_Bizottság#Ellenvélemény_2017#EU_Törökország_megállapodás#Határmenedzsment#EU-s_határőrség#Illegális_bevándorlók#Életmentés#Civil_szervezetek#Lobbizás#Munkahelyteremtés#EU-s_támogatások#Munkanélküliség#Tagállami_szuverenitás#Adócsökkentés#Nemzeti_konzultáció_2011#Sargentini#Kompetencia#OBH_elnök#OBH#OBT#Igazságszolgáltatás_függetlensége#Intolerancia#Sargentini_jelentés##Jogi_út_egyének_elmozgatására#Vagyonnyilatkozatok#Összeférhetetlenség#Lobbitevékenység_szabályzása#Kampánykiadások#Transzparencia#Nyílt_Kormányzati_Együttműködés#Norvég_Alapok#OLAF#Közvilágítás#Kisebbségellenes_provoláció#Rasszizmus#Cigányok#CSOK#Felzárkóztatási_programok#Antiszemizizmus#Gyűlöletbeszéd#Hajléktalanok#Esélyegyenlőségi_program#Roma_EUképviselő#Roma_oktatás#Önkormányzatok_gazdálkodása#Intézményi_ellensúlyok#Államfő#Tisztségviselők_jelölése#Médiatanács#Médiahatóság#Független_Rendőri_Panasztestület#Nemzeti_Emlékezet_Bizottság #Nemzeti_Választási_Bizottság#Jegybank_Felügyelőbizottság#Bírósági_bevatkozás#Elios#EU-s_támogatás#Microsoft#Mészáros#Simicska#Közbeszerzés#IMG#NGO#4-es_metró#Demszky#Alstom#Eurometro#Siemens#Media_Magnet#Puch_Laszlo#Medgyessy#Medgyessy_Péter#INA#MOL#Hernádi_Zsolt#Ivan_Sander#Seszták_Miklós#Magyar_Telekom#Kettős_állampolgárság#Magyar_állampolgárság#Ungár_Péter#Semjén_Zsolt#Magyar_útlevél#Állampolgárság#Szavazatijog#DK#Magyarság_támogatás#Választójog#Határon_túli_magyarság#Európai_Bizottság#Frontex#Határvédelem#Ellenvélemény_2015#Menekült_regisztráció#Menekült_támogatás#Ki_a_magyar?#Etnikai_homogenitás#Azonos_identitás#Idealizált_múlt#Doreen_Massey#Globalizáció#Demokratikus_kontrollvesztettség#Érdekközösség#ÁSZ#Nemzetállam#Brexit#Nyílt határok#Liberális_demokrácia#Jóléti_állam#Tusványos#Tusványos_2018#Szólásszabadság#Obrán_Viktor#Facebook#Ferenc_pápa#Migránskártya#Cenzúra#Álhír#Romák#Dobrev_Klára#Rendkívüli_állapot#Migrációkutató_Intézet#Ukrajna#Közigazgatási_Bíróságok#Európa_Tanács#Európa_Tanács_Emberi_Jogi_Biztosa#Tusványos_2019#Nemzet_fogalma#Liberalizmus#Kereszténydemokrácia#Illiberalizmus#Család_fogalma#Székely_Nemzeti_Tanács#Izsák_Balázs#Nemzeti_régiók#Menekültek_integrációja#Szél_Bernadett#Lackner_Csaba#Varga_Judit#Európai_Bíróság#Migráció#Kötelező_kvóta#Menekültek_migráció#Ellenvélemény_2019#Titkos_megfigyelések#Borkai_Zsolt#Kövér_László#Zöldek#Győr#Rákosfalvy_Zoltán#Dézsi_Csaba_András#Győr_polgármesteri_választás_2020#Állami_Számvevőszék#Simonka_György#Pollreisz_Balázs#MSZP#Borkai_Zsolt #Rákosfalvy_Zoltán #Ellenvélemény_2020#Győr #Pollreisz_Balázs #MSZP #Dézsi_Csaba_András #Fidesz #Ellenvélemény_2020#Nemzeti_konzultáció_2018#KDNP#Koronavírus#Járvány#Nemzeti_konzultáció#Nemzeti_konzultáció_2020#Soros_György#Idősotthonok_védelme#Ingyenes_internet#Koronavírus #Járvány #Nemzeti_konzultáció #Egészségügy#Sajtószabadság# #Cenzúra #Kereszténydemokrácia #Illiberalizmus #Család_fogalma #Biblia#Bibla#Kisebbségek_védelme#Kisebbségi_jogok#Mészáros_Lőrinc#Nemzeti_nagytőke#Szíjj_László#Garancsi_István#Tiborcz_István#Ellenvélemény_2018#GRECO#Közgép#Polt_Péter_Legfőbb_Ügyész#Fidesz_politikai_érv_2017#Fidesz_politikai_érv#Kereszténydemokráciaw#Illiberalizmus#Család_fogalma #Ellenvélemény_2020#Keresztény_kultura#Multikulturalizmus#Hagyományos_családmodell#Piacvédelem#Iparvédelem#Európai_Unió#Európai_Unió_megítélése#Munkáspárt#Fidesz_politikai_érv #Dónáth_Anna#Momentum#Momentum#Dónáth_Anna#Polt_Péter#Genderelmélet#Vera_Jourova#Safe_society#Bocskor_Andrea#Mráz_Ágoston_Sámuel#Gajdics_Ottó#NGO-k#Horn_Gábor#Open_Socitety#Open_Society#Korrupció#Lobbizás#Ellenvélemény#Egyházak#KDNP#Keresztény_állam#Ellenvélyemény_2020#Keresztény_állam#Európai_Ügyészség#Eurojust#Europol#Demokrácia#Alaptörvény#Minority_Safepack#Nemzeti_Régiók#Ellenvélemény_2021#Európai_Törvényszék#Kamupártok#DK#Jobbik#LMP#Kamupártok#Trócsányi_László#Nemzeti_konzultáció_2021#járvány#Magyar_egészségügy#Kásler_Miklós#Varga_Zoltán#Kálmán_Olga#Dr._László_Imre#Magyar_Egészségügy#Fodor_Gábor#Magyar_gazdaság#SZJA#Mráz_Ágoston_Sámuel#Orbán_Viktor##Szexuális_nevelés#Szexuális_nevelés#Ellenérv_2021#Kocsis_Máté#Európai_Parlament#Kovács_Zoltán##Fidesz#Unicef#Gyermekjogi_egyezmény#Labrisz_Leszbikus_Egyesület